מערכות גילוי אש

מערכת גילוי אש

מערכות גילוי אש – לגלות ולכבות התהליך של תכנון ובנייה של כל סוג של מבנה הוא קריטי להצלחה, ובתוך כך, האלמנט החשוב ביותר הוא האלמנט הבטיחותי. המתכננים צריכים לחשוב קודם כל על האפשרויות של אסון וכיצד יהיה אפשר להימנע ממנו. זה מתחיל עם שלד טוב של בניין ולפי תקן כדי למנוע טרגדיה שנגרמת בעקבות רעידת […]

מערכות גילוי אש – לגלות ולכבות

התהליך של תכנון ובנייה של כל סוג של מבנה הוא קריטי להצלחה, ובתוך כך, האלמנט החשוב ביותר הוא האלמנט הבטיחותי. המתכננים צריכים לחשוב קודם כל על האפשרויות של אסון וכיצד יהיה אפשר להימנע ממנו. זה מתחיל עם שלד טוב של בניין ולפי תקן כדי למנוע טרגדיה שנגרמת בעקבות רעידת אדמה וממשיך עם מערכות גילוי אש ועשן איכותית.

מערכת גילוי אש מורכבת כמובן מאותם חיישנים שמתחילים לצפצף ברגע זיהוי עשן. עם זאת, יש מגוון רחב של מוצרים, איכותיים יותר ופחות, בהם ניתן להשתמש כדי גם להילחם באש ולא רק לגלות אותה. מדובר במטפים, חומרים לדיכוי בערה, ארונות עמידים באש, הידרנטים, ספרינקלרים, מערכות כריזה ומפוחים ועוד. חשוב מאוד להשקיע במערכת טובה , מערכת פתוחה שתוכלו לקבל שירות וחלקים לאורך שנים כדי לא להצטער על כך בהמשך. אף אחד לא רוצה מערכת שמגלה אש מאוחר מדי או אין לה שרות או חלקים.

התקנת מערכת טובה של גילוי אש הפכה לסטנדרט בדיוק כמו התקנת ממ"ד, והתקנת יציקות בטון. המערכות המתקדמות יודעות לזהות את העשן מוקדם, להתריע ואף לפזר מים וחומרים מדכאי בעירה. המערכות הללו מצילות חיים ועדיף להשקיע בהן, גם אם יש קשיי תקציב וצריכים לוותר על דברים אחרים.

מערכת גילוי אש – מגוון אפשרויות

כאשר מחפשים מידע בנושא מערכת גילוי אש מחיר ועלויות רואים כי יש מגוון רחב של אפשרויות וכי עדיף לבצע סקר שוק על מנת לאתר את המערכת המתאימה ביותר למבנה שבו אנו נמצאים. אף אחד לא צריך להיות מודאג כאשר הוא משאיר את הילדים לבד בבית, או לחשוש באופן כללי מהתלקחות.

יש הרבה מאוד דברים שיכולים להשתבש בתוך בית, אך מערכת טובה לגילוי אש מפחיתה משמעותית את החששות ויכולה להיות ההבדל בין חיים למוות בחלק מהמקרים. המערכת יודעת לזהות את העשן, להודיע לנמצאים ולהזהיר אותם מכך ולגרום לפינוי מהיר ואיכותי.

גילוי אש ועשן בהתאמה אישית לכל צורך בהסמכת מכון התקנים

מערכות גילוי עשן ואש יכולות להציל חיים, ולא בכדי הן חובה בכל בית עסק או מקום המשמש להתקהלות ציבורית. חברת  "מיקוד תקשורת ובטחון בע"מ" מתכננת ומתקינה מערכות מתקדמות ומצילות חיים. גם בבתים פרטיים ובנייני מגורים מערכת גילוי אש יכולה להציל חיי אדם. במאמר זה נפרט סוגים שונים של מערכות לגילוי אש וכיבוי אש.

מערכות גילוי אש – התאמה מדויקת לצורך

ראשית יש לוודא שהמערכת אותה נבחר לבית או לעסק תותקן על פי התקן למערכות גילוי אש. תקן זה מיועד לוודא שהמערכת לא תותקן בצורה שעלולה להוות סכנה, כמו לצד מערכת החשמל לדוגמא. האמצעי הפשוט ביותר הוא גלאי עשן, בו לרוב עושים שימוש במטבח ובארונות חשמל. קיימים אצלנו גם מערכות גילוי וכיבוי למנדפים במטבח המוסדי. גלאים אלו מתריעים באמצעות צפצוף במקרה של עשן. בנוסף כדאי להחזיק בכל מבנה גם אמצעי לכיבוי שריפה, כמו מטף או קצף לכיבוי אש. מטף מאפשר הגנה אקטיבית מול האש. מדובר באמצעי ידני שמכיל גז או אבקה (חומר שחונק את השריפה). חלק מהמטפים ניתן למלא כל פעם מחדש וחלק מגיעים ללא אפשרות זו. אמצעי נוסף לגילוי אש הוא גלגלון כיבוי אש. זהו צינור גדול המזרים מים רבים למוקד הדליקה.

המערכות המתקדמות יותר מזהות עשן גם אם בכמות קטנה ועליה בטמפרטורות. ישנן מערכות בעלות תקשורת דו כיוונית שמתריעות למוקד השולח כבאים וכוחות חירום למקום. חלק מן המערכות כוללות גם כיבוי אוטומטי באמצעות חומרי כיבוי שונים (למשל ספרינקלרים על התקרה שמתיזים מים). הכיבוי מופעל אוטומטית במקרה בו המערכת מזהה התחלה של שריפה. המומחים שלנו עוזרים להתאים את מערכות גילוי האש לכל לקוח בהתאם לאופי העסק שלו. חדרי מחשבים, תקשורת, או מכונות לדוגמא, זקוקים למערכות גילוי וכיבוי שאינן מבוססות על מים. זאת משום שמים עלולים להרוס את הציוד הרגיש המצוי בחדרים אלו.

בין המערכות הרבות שאנו מציעים גם:

  •  מערכות גילוי וכיבוי בגז לארונות חשמל
  •  מערכות גילוי וכיבוי בגז לחדרי חשמל/חדרי מחשבים
  • מערכות גילוי וכיבוי למנדפים במטבח המוסדי• מערכות שיחרור עשן
  • מערכות אנלוגיות לגילוי עשן
  • מערכות גילוי עשן לרצפות צפות
  • מערכות גילוי עשן משולבות טלפון כבאים לרבי קומות

גלאי יניקה

גלאי הלייזר ליניקת עשן (LASD) מתוצרת XTRALIS מספק את הפתרון מושלם לגילוי עשן. לגלאי מעגל בקרה בעל ביצועים גבוהים ליניקת העשן ובקרת זרימת האוויר. מעגל בקרה זה מבטיח זרימת אוויר מבוקרת וקבועה שיכולה להיות מוצגת בתצוגה בת 10 נוריות עם כיוון סף הזרימה. שלוש רמות האזעקה נותנות התרעות עפ"י כיוונים שתוכנתו מראש.

 

זקוקים למערכת איכותית של גילוי אש? חברת מיקוד תקשורת ביטחון בע"מ היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. החברה מתמחה בפתרונות שונים של גילוי וכיבוי אש עם דגש רב מאד על רמת בטיחות ועל איכות גבוהה. לסקירת שירותי החברה, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 1700-502-501

מעוניינים במגוון מערכות כיבוי אש  ? פנו אלינו לפרטים נוספים.

לתיאום פגישת ייעוץ

מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

לקבלת ייעוץ ללא עלות