מערכות כריזה ובקרה – כל מה שצריך לדעת

מערכות כריזה ובקרה - כל מה שצריך לדעת

מערכות כריזה ובקרה – כדאי להכיר מערכות כריזה ובקרה הינן מערכות המיועדות למגוון מקרים. חלקם מקרי חירום כמו מערכות בקרה להגנה מפני כניסה לא רצויה ומערכות כריזה להשמעת אזעקה. חלקם האחר לשימושים יומיומיים לחלוטין כמו קורא טביעות אצבעות המשמש משרדים לעקוב אחר שעות העבודה של עובדיו, רמקולים עוצמתיים לבית או למשרד, ובקרי כניסה שונים כמו […]

מערכות כריזה ובקרה – כדאי להכיר

מערכות כריזה ובקרה הינן מערכות המיועדות למגוון מקרים. חלקם מקרי חירום כמו מערכות בקרה להגנה מפני כניסה לא רצויה ומערכות כריזה להשמעת אזעקה. חלקם האחר לשימושים יומיומיים לחלוטין כמו קורא טביעות אצבעות המשמש משרדים לעקוב אחר שעות העבודה של עובדיו, רמקולים עוצמתיים לבית או למשרד, ובקרי כניסה שונים כמו קורא צ'יפים למשרדים ובתי חולים המאפשרים רק למי שיש ברשותו כרטיס ייעודי לפתוח את הדלת.

מערכות כריזה

מערכות כריזה הם רמקולים עוצמתיים ועמידים המיועדים להשמעת מסר למאות ואלפי אנשים. רמקולים אלה אינם ניידים והם מותקנים במבנה בו הם אמורים לפעול. 

מערכות כריזה ובקרה לעת שריפה 

המערכות שניתן למצוא אצלנו עומדות בכל התקנים של החוק לעת שריפה במפעל. הן כוללות בתוכן מערכות כריזה ובקרה על עשן, כך שבעת שריפה תופעל אזעקה במפעל/ משרד שבו הן מותקנות. הן כוללות גם רמקול שניתן להשמיע בו מסרים בעת שגרה ובעת חירום.

רמקולים לבית ולמשרד

הרמקולים שאנו מציעים מיועדים לתקרה אקוסטית או לחללים בינוניים וגדולים. ניתן להתקין רמקולים אלו בבית לצורך חווית צפייה טובה יותר בטלוויזיה או לצורך השמעת מוסיקה בכל רחבי הבית, וניתן להתקין רמקולים אלו בתקרות אקוסטיות לשימוש מקצועי. 

מערכות בקרה

מערכות בקרה הוא שמם של מגוון מערכות כגון מערכת אינטרקום, קוראי טביעות אצבעות, קודנים וקוראי צ'יפים שמטרתם לאפשר לכם בקרה מלאה על הנכנסים והיוצאים משטח המשרד שלכם. מערכות אלה מאפשרות לסנן את הנכנסים אליכם למשרד או לעסק בשני דרכים עיקריות:

זיהוי פניו של הנכנס

מערכות אינטרקום עם טלוויזיה המאפשרות לכם לראות את פניהם של המבקשים להיכנס ולהחליט, בלחיצת כפתור, אם להכניס אותם או לא.

קודנים וקוראי צ'יפים 

מאפשרים רק למי שיודע את הקוד הנכון/ יש ברשותו כרטיס או צ'יפ ייעודיים להיכנס לתחומי העסק, לחדרים מסויימים או לבניין.

מערכות בקרה משמשות מגוון רחב ביותר של עסקים כגון משרדים, מקומות שניתן לקנות מנוי אליהן ולהיכנס רק בהצגת צ'יפ או טביעת אצבע, בניינים מרובי דיירים ובתים פרטיים מוקפי גדר.

מערכות כריזה ובקרה– איך לבחור את הנכונה?

ישנם מערכות כריזה ובקרה מסויימות שקיימת חובה חוקית להתקין, וחשוב לוודא שהן עומדות בסטנדרט הבטיחות שמציבה משטרת ישראל. מערכות אחרות אינן מערכות חובה וחשוב לשים לב שקונים מערכות איכותיות, ושהספק אמין וסבלני המוכן לעזור לכם למפות את צרכי משרדכם ולבחור את המערכת המתאימה ביותר מבין המערכות הקיימות בשוק.  

אצלנו במיקוד- תקשורת ואבטחה תמצאו ניסיון, מומחיות והכרה עמוקה עם מערכות הכריזה והבקרה הקיימים בשוק. נשמח לעזור לכם לבחור את המערכת המשרתת את צרכיכם בצורה הטובה ביותר.

תפקידן של מערכות כריזה בתוך מערכי בטיחות אש

כידוע, כמו ברוב מערכות הבטיחות האחרות, גם מערכת בטיחות אש מחולקת לשלושה רבדים: הפיקוד, הגילוי ותגובות המערכת. מערכות כריזה הן אחת מסוגי תגובות המערכת, בה נתמקד במאמר מידע זה. כידוע, בחלק מהגלאים שיותקנו אצלכם – יועץ בטיחות האש יבחר להורות למערכת להפעיל ספרינקלר, ובחלקם – להפעיל את מערכת הכריזה. בחלק מהמקרים הוא יורה על הפעלת שתי תגובות המערכת בו זמנית או על הפעלה מותנית: אם הספרינקלר הופעל, הכריזה תופעל, או – אם הכריזה הופעלה, הספרינקלר יעבוד.

אפיון סוגי מערכות כריזה לשימושים שונים

מערכת כריזה בחלק מהמקרים נדרשת לתגובת המערכת האוטומטית בלבד: השמעת צלצול בגילוי. במקרים אחרים, היא צריכה להכיל גם אמצעי קולי לדיבור שלכם או של אחראי הבטיחות בחברה או באתר שלכם, שמתריע מפני השריפה וקורא לנוכחים להתפנות מהמקום. יועץ בטיחות אש יבחן את האתר שלכם, בין אם מדובר בבניין ובין אם במתחם סגור, וימליץ על התקנת מערכות כריזה מהסוג הנחוץ לכם.מערכת הכריזה גם תאופיין בעוצמה שלה. בהתאם לרמת האטימה האקוסטית של הקירות מבחוץ ומבפנים תותאם מערכת שתאפשר לנוכחים לשמוע אותה היטב ובהתאם להוראות המחייבות.

מיקוד תקשורת וביטחון מספקים מערכת כריזה למתן תגובה עבור גילוי אש

על פי רוב, אם הגלאי ממוקם במרכז המבנה, ולא בכניסה אליו, רצוי לחבר מערכות כריזה שייאפשרו לכם לקבל התרעה בזמן אמת. אם יש 2 כניסות למבנה, רצוי שמערכות הכריזה יעבדו בהתניה: אם אחת עובדת (לאחר שהגלאי שלה גילה אש) השנייה לא תעבוד על מנת שהנוכחים ידעו לאן לברוח. אם שני הגלאים בשתי הכניסות ביצעו גילוי – יש להשבית תגובת מערכת זו בשל המצור שהטילה האש, ובמקום זאת להפעיל תגובת מערכת מסוג ספרינקלר לכיבוי ישיר של האש.

כמי שעוסקים 25 שנים בתחומינו, אנו בחברת "מיקוד" נשמח לאפיין גם עבורכם מערכת כריזה במערך כיבוי אש ונסייע בידכם לבחור מערכת כריזה אשר תתאים למבנה בו אתם משתמשים, תוך אספקת העוצמה הדרושה לשמיעה בחירום. בנוסף, נתכנת ברכזת הפיקוד את מערכת הכריזה כתגובת מערכת עבור הגלאי הרלוונטי.פנו לקבלת ייעוץ מהצוות המקצועי של חברת מיקוד תקשורת וביטחון בע"מ עוד היום – וזכו למענה מקצועי!

>>לחץ לצפייה בתקן 160 אשר מדבר על כריזה ובקרה במקרה שריפה

לתיאום פגישת ייעוץ

מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

לקבלת ייעוץ ללא עלות