תפקידן של מערכות כריזה בתוך מערכי בטיחות אש

מערכות כריזה

כידוע, כמו ברוב מערכות הבטיחות האחרות, גם מערכת בטיחות אש מחולקת לשלושה רבדים: הפיקוד, הגילוי ותגובות המערכת. מערכות כריזה הן אחת מסוגי תגובות המערכת, בה נתמקד במאמר מידע זה. כידוע, בחלק מהגלאים שיותקנו אצלכם – יועץ בטיחות האש יבחר להורות למערכת להפעיל ספרינקלר, ובחלקם – להפעיל את מערכת הכריזה. בחלק מהמקרים הוא יורה על הפעלת […]

כידוע, כמו ברוב מערכות הבטיחות האחרות, גם מערכת בטיחות אש מחולקת לשלושה רבדים: הפיקוד, הגילוי ותגובות המערכת. מערכות כריזה הן אחת מסוגי תגובות המערכת, בה נתמקד במאמר מידע זה. כידוע, בחלק מהגלאים שיותקנו אצלכם – יועץ בטיחות האש יבחר להורות למערכת להפעיל ספרינקלר, ובחלקם – להפעיל את מערכת הכריזה. בחלק מהמקרים הוא יורה על הפעלת שתי תגובות המערכת בו זמנית או על הפעלה מותנית: אם הספרינקלר הופעל, הכריזה תופעל, או – אם הכריזה הופעלה, הספרינקלר יעבוד.

אפיון סוגי מערכות כריזה לשימושים שונים

מערכת כריזה בחלק מהמקרים נדרשת לתגובת המערכת האוטומטית בלבד: השמעת צלצול בגילוי. במקרים אחרים, היא צריכה להכיל גם אמצעי קולי לדיבור שלכם או של אחראי הבטיחות בחברה או באתר שלכם, שמתריע מפני השריפה וקורא לנוכחים להתפנות מהמקום. יועץ בטיחות אש יבחן את האתר שלכם, בין אם מדובר בבניין ובין אם במתחם סגור, וימליץ על התקנת מערכות כריזה מהסוג הנחוץ לכם.
מערכת הכריזה גם תאופיין בעוצמה שלה. בהתאם לרמת האטימה האקוסטית של הקירות מבחוץ ומבפנים תותאם מערכת שתאפשר לנוכחים לשמוע אותה היטב ובהתאם להוראות המחייבות.

מיקוד תקשורת וביטחון מספקים מערכת כריזה למתן תגובה עבור גילוי אש

על פי רוב, אם הגלאי ממוקם במרכז המבנה, ולא בכניסה אליו, רצוי לחבר מערכות כריזה שייאפשרו לכם לקבל התרעה בזמן אמת. אם יש 2 כניסות למבנה, רצוי שמערכות הכריזה יעבדו בהתניה: אם אחת עובדת (לאחר שהגלאי שלה גילה אש) השנייה לא תעבוד על מנת שהנוכחים ידעו לאן לברוח. אם שני הגלאים בשתי הכניסות ביצעו גילוי – יש להשבית תגובת מערכת זו בשל המצור שהטילה האש, ובמקום זאת להפעיל תגובת מערכת מסוג ספרינקלר לכיבוי ישיר של האש.

כמי שעוסקים 25 שנים בתחומינו, אנו בחברת "מיקוד" נשמח לאפיין גם עבורכם מערכת כריזה במערך כיבוי אש ונסייע בידכם לבחור מערכת כריזה אשר תתאים למבנה בו אתם משתמשים, תוך אספקת העוצמה הדרושה לשמיעה בחירום. בנוסף, נתכנת ברכזת הפיקוד את מערכת הכריזה כתגובת מערכת עבור הגלאי הרלוונטי.
פנו לקבלת ייעוץ מהצוות המקצועי של חברת מיקוד תקשורת וביטחון בע"מ עוד היום – וזכו למענה מקצועי!

>>לחץ לצפייה בתקן 160 אשר מדבר על כריזה ובקרה במקרה שריפה

לתיאום פגישת ייעוץ

מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

לקבלת ייעוץ ללא עלות