תקן 1596

מערכת ספרינקלרים - איך לבחור מערכת לבית או לעסק

התקן הישראלי 1596 הוא תקן אמריקאי FPA 2001 משנת 2010, אשר אושר כתקן הישראלי בתוספות ושינויים. תקן 1596 עוסק במערכות כיבוי אש ובמתזים, וזאת על מנת להגן מפני שריפה. תקן זה מכיל את הדרישות המינימליות בעת כיבוי שריפה על ידי מערכות מתזים (ספרינקלרים) אוטומטיות לכיבוי אש, ומערכות מתזים (ספרינקלרים) להגנה מפני חשיפה לאש.

תקן 1596 – כיבוי שריפות

מהו תקן 1596?

תקן 1596 מתמקד במערכות מתזים קבועות ואוטומטיות לכיבוי אש באמצעות מים במבנים ובמתקנים שונים, וכן בתחזוקת מערכות אלה. על פי מסמכי ,FPA הקריטריונים בתחום מערכות מתזים קבועות ואוטומטיות לכיבוי אש כוללות: חיבור מערכות אוטומטיות לכיבוי אש לרשת מים עירונית או ארצית, שימוש במאגר מים מרכזי משותף למספר מבנים במידה ואין לחצי מים מתאימים ופריסת ברזי כיבוי אש לפי רמות סיכון וברזי כיבוי.

יישום תקן 1596 במבנים ועסקים שונים

תקן 1596 חל על כל מבנה חדש כולל עסקים, בנייני ציבור, בנייני מגורים, מגרשים, חניונים, משרדים, חנויות ועוד, על פי דרישת איגוד ערים. התקנת מערכת ספרינקלרים לפי תו התקן הישראלי , נעשית בכל מבנה חדש על פי דרישת איגוד והיא מהווה תנאי הכרחי לקבלת רישיון עסק.

על מנת לבצע התקנת מערכת ספרינקלרים לפי התקן , מומלץ להתייעץ עם מומחים ולפעול על פי תהליך התקנת מערכת:

שלב א':

 1. ביצוע בדיקת לחצי מים (אופיין מים)
 2. הכנת תכנית וביצוע בהתאם לאופיין מים
 3. העברת תכניות ביצוע לאישור מעבדה מוסמכת

שלב ב':

 1. העברת תכניות גמל מים לרשות העירונית לצורך התחברות על ידי שעון מים מיוחד וקבלת אישורים.
 2. ביצוע התקנה בפועל של מערכת ספרינקלרים לפי התקן
 3. בדיקה סופית על ידי מעבדה מוסמכת
 • מומלץ לבצע את שלב א' ללא קשר לשלב ב' על מנת לבחון האם נתוני המים מספקים התקנת מערכת ספרינקלרים לפי התקן.

> לצפייה בכל השירותים של חברת מיקוד

אנו במיקוד תקשורת נותנים שירותים במגוון רחב של תחומים. כולל רכזות לגילוי אש, מערכות אבטחה לבית, מצלמות אבטחה ועוד.

 

עמידה בתקן 1596

תקן אש 1596

בטיחות באש היא תחום עיסוק שאיתו אתם פשוט לא רוצים להתווכח. לא כאשר מדובר על בית המגורים שלכם ובוודאי לא כאשר מדובר על בית העסק או מקום העבודה שאתם נהנים. אין שום סיבה שיכולה לגרום לכם להימצא בסיטואציה של שריפה, מבלי לעשות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שעוזרות לכם להתמודד עם האירוע בצורה הכי מקצועית והכי מהימנה שיש. וכדי לעזור לכם להבטיח את הפעילות הבטיחותית בבית העסק שלכם, מכון התקנים הישראלי יצר שורה ארוכה של תקנים, בניהם גם תקן 1596, המבטיחים כי בית העסק שלכם יעמוד בכל דרישות הבטיחות הקיימות למלחמה באש ועשן. כל שנותר לכם לעשות בשלב הזה, הוא לפנות לעזרת אנשי הצוות המקצועיים של חברת מיקוד תקשורת ובטחון בע"מ, ואנו נלווה אתכם בדרך להתאמה של בית העסק לדרישות התקן הרלוונטי.

חשיבותו של תקן 1596 – מערכת מתזים תקנית

בשביל להתמודד עם אירועים מסוכנים בתוך בתי עסק המקבלים קהל, יש צורך להבטיח התראה מוקדמת מאוד המבוססת על מערכות גילוי עשן ואש. אבל, כאשר מדובר על חללים סגורים וגדולים, יהיה קשה מאוד לטפל בצורה ממוקדת באש, רק על בסיס קריאה לשירותי החירום. בדיוק מהסיבה הזאת באה לידי ביטוי תקן 1596 המבקש להסדיר בחוק את קיומן של מערכות מתזים. תקן זה מבוסס על עבודה של מכון התקנים הישראלי, והוא מגדיר התקנת מערכת מתזים אוטומטית לכיבוי אש, כחלק מהמערכת שעוזרת להבטיח בטיחות אש בבית העסק שלכם, למקרה בו מתפתחת שריפה בחלל סגור והיא יכולה להשפיע על חיי אדם רבים מספור.

טכנולוגיית השימוש במים מאפשרת לכם לצמצם בצורה משמעותית את ההשפעה של עשן או אש על חללים סגורים, על ידי שימוש בכמות מים מבוקרת המאפשרת כיבוי מהיר של אש ויצירת נתיב מילוט לכל מי שנמצא בתוך חלל הפנים. כמו כן, בשילוב עם העבודה של כוחות כיבוי האש, אתם תוכלו להבטיח תוך פרק זמן קצר יחסית שחלל הפנים שלכם חוזר להיות בטוח יחסית, ושאין נפגעים בנפש מאירוע השריפה.

אל תחכו למקרה חירום – טפלו בצורך עכשיו

כמו שאתם בוודאי מבינים, העמידה בתקן 1596 יכולה להציל חיים, במיוחד כאשר מדובר על סביבת עבודה מרובעת אנשים. ולכן, חשוב להיות אקטיביים ולפנות לעזרת אנשי חברת מיקוד תקשורת וביטחון בע"מ ויפה שעה אחת קודם, כדי לוודא שאתם עומדים בכל דרישות התקינה ויכולים לתת מענה לצרכים המקצועיים על פי מכון התקנים הישראלי.

לתיאום פגישת ייעוץ

  מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

  chevron_left לקבלת ייעוץ ללא עלות