הוראה 160 \ 161 – כריזה – מגברים, עמדת הפעלה ומיקרופון

מערכות אבטחה לבית ולעסק

הוראה 160 \ 161 הינה הוראת משטרה אשר מתייחסת למערכות כריזה בכל מבנה, בין אם מדובר בעסק קטן או בין אם מבנה השייך לעסק גדול (בניין משרדים, כולבו גדול ועוד).

הוראה 160 \ 161

כל עסק, צריך שתהיה לו מערכת כריזה על מנת להודיע לעובדיו הודעות שונות וכן להעביר הודעות חירום, וזאת בהתאם לגודל המבנה בו הוא פועל. מפרט 160/161 של משטרת ישראל מותאמת לכל עסק בהתאם לצורכי המקום, עוצמת המגבר, כמות הרמקולים או השופרים, מיקום המיקרופונים, סוללות גיבוי ועוד. כאשר מדובר על מבנה גדול ובו אזורים רבים, נדרשת מערכת ניטור רמקולים, פנל אינדיקציה, מוניטור וגיבוי לעבודה ללא חשמל לפרק זמן הקבוע בחוק VDC24.

מהי הוראת משטרה 160 \ 161?

מפרט 160/161 הינה הנחיית משטרה והיא כוללת תקן למערכות כריזה כולל עמדת הפעלה ומיקרופון בהתאם לגודל המקום. ישנם מקומות קטנים אשר מצריכים רק עמדת הפעלה אחת ומיקרופון אחד וישנם מקומות גדולים יותר אשר מצריכים יותר מעמדת הפעלה אחת ואף מערכת ניטור רמקולים, מוניטור וגיבוי VDC24. לכן חשוב לדעת, בטרם מתייחסים למפרט 160/161 על איזה עסק מדובר – האם מדובר בעסק קטן או בעסק גדול בו יש צורך ביותר מערכות כריזה במקום, על מנת שהעובדים/ הלקוחות יוכלו לשמוע את ההודעות במערכת הכריזה.

מפרט משטרה 160 \ 161

מפרט 160 \ 161 כוללת התקנת מערכת כריזה לכל שטח המבנה, לרבות בחניונים ובמעליות. המערכת משמשת להודעות חירום שונות ולהוראות מטעם אנשי המקום. במקומות גדולים יותר המערכת כוללת עמדת הפעלה המאפשרת העברת הודעות לשימוש אנשי כוחות הביטחון כדוגמת מכבי אש או משטרת ישראל. יחידת השליטה צריכה להיות מותקנת בלובי כניסה מאויש ובכניסות ולכלול פנל כבאים, מגברי הספק בהתאמה לכמות הרמקולים, פנל מוניטור לבקרת שמיעה, מערכת לניטור קווי הרמקולים והמיקרופונים למניעת ניתוקי חיווט ומערכת גיבוי לעבודה ללא חשמל. בעתות חירום ובמקרים שנדרש תותקן מערכת הודעות חירום מוקלטות מראש. הודעות אלו יופעלו אוטומטית על פי הוראות יועץ הביטחון.

המערכות יתוכננו ויותקנו על ידי חברות מוסמכות ועל פי הוראות יועצי בטחון, משטרת ישראל או איגוד ערים.

חברת מיקוד מתמחה מאז 1989 בסיוע ומתן שירותי לעסקים בתחום גילוי וכיבוי אש.
>> לצפייה בכל השירותים של חברת מיקוד
>> לצפייה בכל התקנים הנתמכים

לתיאום פגישת ייעוץ

    מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

    chevron_left לקבלת ייעוץ ללא עלות