רישיון עסק – הדרך לקבלת רישיון

רישיון עסק

בעלי עסקים אשר מחויבים על פי חוק ברשיון עסק על מנת לפעול, לא יוכלו להתחמק מהדרך הארוכה אותה הם צריכים לעבור בדרך להשגת הרשיון המיוחל, אשר יאפשר להם להתחיל ולהפעיל את העסק שלהם על פי חוק.

רישיון עסק – הדרך לקבלת

רישיון עסק תהווה הצעד האחרון של התהליך ושלב זה מהווה כחותמת שבעצם העסק הזה עומד בדרישות החוק ונחשב לבטוח ובטיחותי עבור העובדים בו, עבור הלקוחות שלו וגם עבור עוברי אורח או אנשים המתגוררים בסביבה.
בכדי לקבל רישיון , העסק אמור לעבוד בדיקות שונות על ידי הרשות המקומית כמו גם על ידי גופים נוספים. גופים אלו אמורים לספק אישורים, כאשר בסופו של דבר במידה והעסק אכן עומד בכל התקנים הוא יקבל את הרישיון על ידי רשות הרישוי של הרשות המקומית אליה העסק משתייך.

 הבקשה אותה צריך להגיש

השלב הראשון בדרך לקבלת רישיון , יהיה להגיש את הבקשה לאגף רישוי עסקים של הרשות המקומית. ישנו טופס ייעודיי אותו יש למלא בכדי לקבל רישיון . מעבר לכך, יש לצרף לבקשה מספר של מסמכים כגון: תרשים של סביבת העסק, מפה מצבית מפורטת, תכנית עסק ואישור על תשלום האגרה.
חשוב לציין, שעסקים מסוגים מסוימים יתבקשו להגיש גם אישורים או מסמכים אחרים ולכן, חשוב להתעדכן בפרטים הללו בטרם הגשת הבקשה – הגשת בקשה מסודרת ומלאה, תקצר את התהליכים הארוכים גם כך בדרך לקבלת אותו רישיון מיוחל.

רישיון עסק

 ומה קורה אם העסק פועל ללא רישיון?

עסק אשר פועל ללא רישיון, בעצם פועל באופן לא חוקי ובעל העסק מבצע עבירה על החוק. מעבר לעובדה שאותו עסק מדובר, ייסגר בו בעת שיתגלה שהוא פועל ללא רישיון – בעל העסק אף חושף את עצמו לעונשים כבדים וחמורים אשר מתחילים בקנסות כספיים גבוהים במיוחד ויכול להגיע גם למאסר בפועל.
מהסיבות הללו ובכדי להימנע ממצבים שכאלו, חשוב שכל בעל עסק ידע כי אין קיצורי דרך וכל בעליו של עסק המחויב ברישיון  על פי החוק, אמור לעבור את כל התהליכים הנדרשים, בכדי שבסיומם יוכל לקבל רישיון ולהתחיל ולפעול בצורה חוקית.
מכיוון שהוצאת הרישיון מהווה כתהליך ארוך, מסובך ולעיתים גם מסורבל מאוד, ישנה דרך אחת שמאפשרת להקל על התהליך – והיא, על ידי פנייה לחברה חיצונית אשר מתמחה בתחום של הוצאת רישיונות עסק ויכולה לסייע בכל השלבים בדרך לקבלת רישיון לעסק שלכם.

מיקוד אבטחה – תקשורת וביטחון

לתיאום פגישת ייעוץ

    מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

    chevron_left לקבלת ייעוץ ללא עלות