רישוי עסקים – כל מה שרציתם לדעת

רישוי עסקים

בעלי עסקים רבים אמורים לעבור דרך חתחתים לא פשוטה בכדי להפעיל את העסק. ייעודה של הדרך המדוברת, היא חלק בלתי נפרד מהליך של רישוי עסקים והסיבה לכך טמונה בעובדה, כי קיים חוק בנושא, אשר מחייב עסקים בתחומים מסוימים לעבור הליך של רישוי עסקים.

רישוי עסקים – הדבר הבסיסי ביותר לעסק

הליך רישוי עסקים טומן בחובו שלבים רבים ודורש מעורבות של גופים רבים – גופים אלו אמורים לערוך בדיקות בעסק ובסופו של דבר להחליט אם לתת את האישור שלהם או לא – השגת כל האישורים הינה חיונית לקבלת הרישיון. חשוב לציין שמי שאחראית על ריכוז כל התהליך של רישוי עסקים, היא רשות הרישוי של המועצה המקומית, אליה העסק משתייך. הבקשות לנושא של רישוי אמורות להיות מוגשות לאותה המועצה וכמובן, בסיום התהליך, היא זאת שתקבל את ההחלטה האם לאשר את הבקשה ולהעניק לעסק רישיון או לדחות את הבקשה.

רישוי עסקים – סוגי רישיונות

ישנם סוגים שונים של רישיונות הניתנים לעסקים – רישיון לצמיתות, רישיון תקופתי (יכול להינתן לתקופה של שנה, שנתיים או יותר), היתר זמני (היתר לניהול עסק אשר תקופת ההיתר תהיה עד שנה) ורישיון זמני.

בבכדי לקבל רישיון, יש צורך לעבור את כל השלבים המהווים חלק מהליך של רישוי ובין היתר: קבלת חוות דעת מקדימה והכנת המסמכים הרלוונטיים. ברוב המקרים נציג מטעם מחלקת הרישוי של המועצה, יסייע לבעל העסק, להבין מה הוא בדיוק צריך להגיש ולאן עליו לפנות – לדוגמא: קיימים מקרים בהם בכדי לקבל רישוי , יהיה צורך לפנות למחלקת המידע ההנדסי, מכיוון שהבקשה תהיה להגיש צילום מהיתר הבנייה וכן הלאה..

כל מה שרציתם לדעת על רישוי עסקים

רישוי עסקים – המסמכים הנדרשים

בעת הגשה של בקשת רישוי עסקים למחלקת הרישוי, יש לצרף לבקשה מסמכים שונים – חשוב לציין, שהדרישות יכולות להשתנות בין מחלקה אחת לאחרת. בין המסמכים אותם קרוב לוודאי שתתבקשו להגיש: חוזה שכירות או טאבו, צילום ת"ז, מס חשבון ארנונה, תעודת רשם חברות, אישור התקנה או בדיקה של מז"ח, אישור כיבוי אש, אישור פינוי בור מפריד שומן ועוד אישורים אשר תלויים בסוג העסק. בנוסף על כך, מגיש הבקשה צריך לשלם אגרה ייעודית עוד בטרם הגשת הבקשה. במידה והבקשה תכלול את כל הטפסים והאישורים הרלוונטיים, רוב הסיכויים שהיא תקבל אישור מצד מחלקת הרישוי ובעל העסק יקבל את הרישיון ויוכל להתחיל ולהפעיל את העסק אשר ברשותו על פי חוק. חשוב לציין שבמקרים בהם הבקשה תדחה, ניתן יהיה להגיש ערעור.

מיקוד אבטחה- תקשורת וביטחון

לתיאום פגישת ייעוץ

    מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

    chevron_left לקבלת ייעוץ ללא עלות