רישוי עסק וקבלת רישיון לעסק שלך

רישוי עסק

רישוי עסק יתבצע על ידי הרשות המקומית אליה משתייך העסק. עסקים רבים נוהגים להעזר ביועצים אשר יסייעו לעבור את התהליך בצורה מהירה.

קיימת רשימה מסודרת של עסקים טעוני רישוי במדינה, כאשר כל אותם עסקים חייבים לעבור בדיקות ולקבל אישורים שונים במטרה לקבל רישיון עסק אשר יאפשר להם להתחיל את פעילותם כחוק. מי שאחראית על כל תהליך של רישוי עסק והיא גם זאת שתקבע בסופו של תהליך האם להעניק לאותו עסק את הרישיון היא מחלקת רישוי עסקים של הרשות המקומית אליה משתייך או עתיד להשתייך העסק. בכדי לקבל את הרישיון הנכסף, על העסק לעבור בדיקות רבות ומקיפות ולעמוד ברשימה ארוכה של דרישות – כאשר רק עסק אשר יעמוד בכל הדרישות המדוברות, יוכל בסופו של דבר לקבל רישוי עסק. מכיוון שהליך הביצועי הוא ארוך ולעיתים קרובות מורכב מדי מלאפשר לבעל העסק להתמודד אתו לבדו, בעלי עסקים רבים בוחרים להסתייע ביועצים ובחברות חיצוניות, אשר יסייעו להם לעבור רישוי עסקים בצורה המהירה והיעילה ביותר האפשרית.

הליך רישוי עסק – השלבים השונים

השלב הראשון בהליך רישוי עסק הוא בדיקה על ידי מחלקת רישוי עסקים המקומית – המחלקה מוודאת שאכן ייעוד העסק מתאים לקרקע על גביה הוא מוקם והאם הבקשה היא בכלל רלוונטית וברת יישום. בדיקת משרד הבריאות היא בדיקה נוספת שאמורה להתבצע בהליך הרישוי , אבל רק בחלק מסוגי העסקים – לדוגמא, עסקים מתחום המזון. מטרת הבדיקה תהיה לוודא שאותו עסק עומד בדרישות התברואתיות. שלב נוסף אשר משותף לכל סוגי העסקים הוא שלב קבלת האישור מטעם שירותי הכבאות – ישנה רשימה של דרישות מטעם שירותי הכבאות, כאשר העסק חייב לעמוד בכל הדרישות הרלוונטיות בכדי לקבל בסופו של תהליך את האישור. משטרת ישראל אחראית גם היא על מתן אישור רלוונטי, לחלק מסוגי העסקים החייבים ברישיון, המשטרה מוודאת שהעסק אכן בטוח הן עבור העובדים בו והן עבור הציבור. ישנם גופים נוספים אשר אמורים להיות מעורבים בתהליך הרישוי – כאשר רשימת הגופים משתנה בהתאם לסוג העסק וייעודו.

הדרך לביצוע רישוי עסק

רישוי העסק – הדרך לא מסתיימת בקבלת הרישיון

גם בעל עסק חדש, אשר עבר את כל הדרך הארוכה בדרך לקבלת הרישיון המיוחד ומחלקת הרישוי אכן הנפיקה לו את הרישיון, צריך לדעת שהרישיון או בר תוקף ולא נצחי. בכדי לפעול כחוק, על הרישיון להיות בתוקף ומדי תקופת זמן, העסק אמור לעבור ביקורות ולקבל אישורים מהגופים השונים הרלוונטיים בכדי להמשיך ולפעול – בעל עסק שרישיון העסק שלו לא בתוקף, מעמיד את עצמו בסיכונים לסגירת העסק וחושף את עצמו לעונשים שונים.

לתיאום פגישת ייעוץ

    מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

    chevron_left לקבלת ייעוץ ללא עלות