התקנת ספרינקלרים לעסקים

התקנת ספרינקלרים

עסקים אשר חייבים על פי חוק ברישיון עסק בכדי לפעול, מחויבים כחלק מהדרישות לקבלת הרישיון בהתקנת ספרינקלרים.

מערכת ספרינקלרים היא בעצם מערכת אשר ייעודה להגן על המבנה ועל הנמצאים בו מפני שריפות. התקנת ספרינקלרים (מתזים), מאפשרת לוודא שברגע שהמערכת תזהה התפרצות של שריפה, הספרינקלרים יתחילו לפעול ולהתיז מים לכיוון מקור השריפה. בכוחה של מערכת ספרינקלרים לעצור את התפשטות האש, למנוע מהאש לגרום לנזקים גדולים ואף להציל חיים – כחלק מכך, גם במקרים שההתקנה לא מהווה בגדר חובה, ההמלצה תהיה לבצע התקנת ספרינקלרים ועל ידי כך למגן את העסק בצורה הטובה ביותר מפני אש.

התקנת ספרינקלרים כחלק מהליך רישוי העסק

השלב הראשון בדרך לקבלת רישיון עסק, היא הגשת בקשה לאגף הרישוי של המועצה המקומית. לאחר הגשת הבקשה, יגיעו נציגים של גופים שונים לבצע בדיקות במקום ועל פי ממצאי הבדיקות יחליטו האם להעניק אישור רלוונטי לעסק.
במקרה של בטיחות באש, מגיעים למקום נציגים משירותי הכבאות, הם בודקים את המקום ומסבירים לבעל העסק מה הוא בדיוק צריך לעשות בכדי למגן את העסק בצורה הטובה ביותר מפני שריפה. אחת מהפעולות אותן בעל העסק יתבקש לעשות היא התקנת ספרינקלרים, מערכות מתקדמות ואיכותיות לכיבוי שריפות.

 

 

חשוב לציין שישנן סוגים רבים של מערכות ספרינקלרים ועוד בטרם התקנת ספרינקלרים, חשוב לוודא מה הם הסוגים השונים של המערכות ומה ההבדלים ביניהם. בחירת המערכת תלויה רבות, בסוג העסק, בציוד אשר מאוחסן בו ובדרישות והצרכים של בעל העסק. בסופו של דבר, במידה ואותו בעל עסק השכיל לבחור מתקנים מקצועיים ומנוסים בעלי ידע והבנה בתחום של מערכות המגינות מפני שריפות, לכן, בסיומו של אותו הליך, הוא אמור ליהנות משירות מקצועי במיוחד של התקנת ספרינקלרים.

התקנת ספרינקלרים ותחזוקת המערכת

התקנת ספרינקלרים ותחזוקת המערכת

התקנת ספרינקלרים לבדה איננה הפעולה היחידה בה בעל העסק צריך לנקוט בנושא, בעל העסק חייב לבדוק את תקינות המערכת מדי שנה – כי הרי ספרינקלר שלא עובד הוא חסר משמעות. כאשר המערכת לא בשימוש היא עלולה לצבור אבק ולכלוכים אחרים, אשר עלולים לפגוע בתקינות המערכת ולגרום למצב שבזמן אמת, המערכת תתקשה לפעול או לא תפעל בכלל. מהסיבה הזאת, חשוב שאנשי מקצוע יבדקו את כל חלקי המערכת ויוודאו שהן אכן עובדים בצורה טובה. רק תחזוקה שוטפת של המערכת, תאפשר לבעל העסק להיות רגוע בידיעה שבמקרה הצורך, המערכת תבצע את פעולתה בצורה הטובה ביותר האפשרית.

לתיאום פגישת ייעוץ

    מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

    chevron_left לקבלת ייעוץ ללא עלות