ספרינקלרים


ספרינקלרים לכיבוי אש

מערכת ספרינקלרים היה מערכת משוכללת לזיהוי וכיבוי אש ללא מעורבות יד אדם. מערכת ספרינקלרים יכולה להציל חיי אדם בעת שריפה ולמנוע נזקים עצומים בשווי מאות אלפי ואף מליוני שקלים למבנה ולציוד בתוכו. 

ממה בנויים ספרינקלרים?

כאשר אתם רואים ספרינקלר מותקן בתקרת החדר, אתם בעצם רואים רק את קצה הקצה של מערכת צינורות מסועפת ומשוכללת להובלת מים וכיבוי שריפות. קצות הצינורות המותקנים בתקרה מצוידים בסוגרים רגישים לחום אשר נפתחים באופן מקומי בחשיפה לטמפרטורות גבוהות.

כאשר מערכת הסוגרים נפתחת, המים מפוזרים באופן שווה על פני כל החדר באמצעות חורים קטנים השולחים זרמי מים עוצמתיים לכל עבר. חשוב לציין שספרינקלרים אינם מחוברים למערכת לגילוי עשן אלא עובדים באופן מקומי בלבד בחשיפה לחום גבוה. פיצ'ר זה שומר על ציוד אלקטרוני יקר ערך ברחבי המבנה ומונע נזקי מים מהאזור במבנה אליו לא הגיע האש. כאשר אתם מתקינים ספרינקלרים לכיבוי אש אתם יכולים להיות בטוחים שרק החדר בו יש אש יירטב.

למים במערכת ספרינקלרים יש תפקיד משולש: מניעת חמצן מהאש וכיבויו, ניקוי האוויר מעשן וחומרים מסוכנים וקירור חדרים עם אש להצלת האנשים השוהים שם.

פיזור איכותי

מערכת טובה של כיבוי אש יכולה להציל חיים ורכוש  ולכן, כאשר מאבזרים מבנה עם מערכות כיבוי אש ספרינקלרים יש לוודא שבוחרים במערכת איכותית ואמינה העומדת בתקן 1928. תקן זה מוודא שפיזור הספרינקלרים הינו מקסימלי, ועמידה בתנאי התקן מבטיחים את הסיכויים הטובים ביותר למלחמה באש. 

התקנת מערכת ספרינקלרים היא חובה כמעט בכל מבנה כיום, בייחוד כאשר מדובר במבנים ציבוריים או מסחריים, ויש לוודא שמתאימים את המערכת למבנה.

מאפיינים

 • ספרינקלרים לכיבוי אש מציעים פונקציה דואלית לגילוי וכיבוי אש במערכת אחת.
 • התאמה מירבית למבנה שלכם על פי תקן 1928.
 • הורדת טמפרטורה + כיבוי אש מהיר = הצלת חיים.
 • טיפול מדויק במוקד השריפה מונע נזקי מים משאר המבנה.
 • מי הכיבוי מתחברים אל אדי העשן וחומרים מסוכנים אחרים ומנטרלים אותם מן האוויר.
 • אפקט הקירור המושג באמצעות מי הכיבוי שומר על ביטחונם של כוחות ההצלה.
 • מים מהווים אמצעי כיבוי זול, זמין ומהיר לכיבוי אש.

הספריקנלרים של מיקוד תקשורת וביטחון

אנו מספקים ספרינקלרים מאת מבחר יצרנים מהשורה הראשונה. הספרינקלרים שלנו מספקים שירותי כיבוי איכותיים ואינם דורשים הפעלה בידי אדם או בידי מערכת אזעקה. 

הביטחון שלנו מתחיל מחשיבה על הדברים הקטנים ביותר.

אנחנו אחראים להתקנה החל משלב התכנון כולל בדיקת אופיין מים לוודא שכמות המים מספיקה לפי גודל המבנה וייעודו, ביצוע המערכת כוללת תכנון ע"י מהנדסי החברה, אישור התכנון ע"י מעבדה מוסמכת, התקנת המערכת ואישורה בסוף ההתקנה ע"י מעבדה מוסמכת, חיבור המערכת למערכות התראת אש להתראות חיצוניות, ביצוע ניתוק חשמל במידת הצורך, הפסקת מיזוג, הורדת מעלית ופתיחת הדלת, הפעלת מפוחים ועוד.

ביצוע כל מערך התקנת מערכת ספרינקלרים משולב בגילוי עשן ומערכות נוספות לאיתור, כיבוי והגנה מאש מתבצע ע"י חברתנו מתחילה ועד הסוף, כולל אינטגרציה מלאה בין כל המערכות.

מעוניינים לשלב מערכת כיבוי אש מסוג כזה בעסק שלכם? חברת מיקוד תקשורת ביטחון בע"מ היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החברה מתמחה בפתרונות שונים של גילוי וכיבוי אש עם דגש רב על התאמה למבנה ולצרכים הקיימים. לסקירת שירותי החברה, לקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 1700-502-501התקנת ספרינקלר בעסק יכול להציל חיים

ספרינקלר

חנויות קטנות במרכזים מסחריים, בדרך כלל נדרשות לעמוד בסטנדרט בטיחות ואבטחה אחיד, אשר מוגדר על-ידי המרכז המסחרי בו הן נמצאות ופועלות. לעיתים רבות חלק מהדרישות בא לידי ביטוי גם ביצירת סטנדרט אבטחה גבוהה למקרים של תקלות אש מסכנות חיים. ככל שמדובר על חנות חומה ועמוסה יותר, כך המשמעות של שימוש בטכניקות מתקדמות להצלת חיים כמו ספרינקלר, יכולה להוכיח את עצמה בתור אופציה מאוד משמעותית דווקא במקרה חירום. הרי אתם אף פעם לא יכולים לדעת מתי תמצאו את עצמכם בפעם הבאה מתמודדים עם אירוע שריפה, ולכן אין שום סיבה שתנסו לוותר על היכולת לשמור על הצוות והלקוחות שלמים ובריאים, בעזרת התקנה של ספרינקלרים איכותיים של חברת מיקוד תקשורת ובטחון בע"מ.

למה חשוב להתקין ספרינקלר לבית העסק?

כפי שאתם בוודאי מבינים, ההתקנה של ספרינקלר לחנות קטנה היא החלטה חשובה מאין כמוה. לאו דווקא בגלל שמדובר על סטנדרט בטיחות מחייב (מבחינת הרגולטור ומבחינת המתחם בו אתם פועלים), אלא בעיקר מבחינת רמת הבטיחות שאתם מעוניינים לספק ללקוחות שלכם, בכל פעם שבה הם בוחרים להיכנס לחנות שלכם. אתם לא רוצים להגיע למצב שבו הלקוחות שואלים שאלות מיותרות, או מנסים להבין למה אתם לא עומדים בסטנדרט בסיסי בעולם המודרני, כמו סטנדרט בטיחות באש. במיוחד לא במצב שבו כל לקוח יכול לחפש את הדרישות המקובלות באינטרנט ולהתחיל לשאול שאלות שיעמידו אתכם במצב לא נעים בכלל. אם אפשר להימנע מהסיטואציה, יכול מאוד להיות ששווה לכם לעשות את כל המאמצים על מנת להתקין מערכת ספרינקלר ויפה שעה אחת קודם.

יתרה מכך, במידה ואתם רוצים לעבוד בתור עסק חוקי במדינת ישראל, ההתקנה של ספרינקלר היא חלק מהדרישות לקבלת רישיון עסק. אם אתם רוצים לסיים את הליך רישיון העסק השנתי שלכם, אנשי כבאות והצלה יבקשו להגיע אל בית העסק ולבדוק שאתם עומדים בכל הדרישות המקצועיות, כדי למנוע מצב של התלקחות שריפה ללא כל שליטה.

מערכות כיבוי אש ספרינקלרים באיכות הגבוהה ביותר

מבחינתכם, הדרישה הכי חשובה בעת רכישה והתקנה של מערכת ספרינקלרים רמה מקצועית גבוהה. קודם כל ולפני הכל לפני שאתם נמצאים תחת פיקוח. אך יחד עם זאת, מפני שחשוב לכם לקבל מערכת ספרינקלר שהיא יכולה לעמוד בלחץ של שריפה משמעותית, ולבצע את תפקידה על הצד הטוב ביותר. לשם כך, ראוי לפנות לעזרת אנשי הצוות המקצועיים של חברת מיקוד תקשורת ובטחון בע"מ לקבלת יעוץ מקצועי אמין ומהימן.

מערכות ספרינקלרים

אם אי פעם יצא לכם למצוא את עצמכם בתוך חלל פנים במהלך אירוע שריפה, אתם בוודאי יודעים עד כמה מדובר על מצב חסר אונים שבו אתם באמת תלויים בחסדי שמיים, כדי לצאת ממנו בחיים. לאחר ניסיונות מרים להתמודדות עם שריפה במקום העבודה בשיא התפתחו טכנולוגיות חדשניות בשנים האחרונות שמאפשרות מענה נכון ובטוח יותר לאירועים של שריפה בתוך חללי פנים. אחת הדרכים הכי טובות והכי יעילות לעצור התפשטות של השריפה היא על ידי התקנה של מערכות ספרינקלרים איכותיות, שמאפשרות זיהוי מהיר של מצב השריפה ומענה אוטומטי תוך מינימום השקעה של זמן ומשאבים. זוהי טכנולוגיה שמאפשרת לכם להגיע למשרד בראש שקט, להתמודד עם מצבים לא צפויים תוך מינימום נזקים בגוף ובנפש. ולכן, אתם רוצים לעשות את כל המאמצים על מנת לפנות לעזרת אנשי הצוות המקצועיים והמיומנים של חברת מיקוד תקשורת ובטחון בע"מ כדי לבצע התקנה מהירה של מערכת ספרינקלרים איכותית.

התקנת מערכות ספרינקלרים – ביצוע מושלם שומר עליכם

גם אם לא קיימת חובה חוקית להתקין מערכות ספרינקלרים בבית העסק שלכם, סביר מאוד להניח שתרצו לקחת בחשבון השקעה במערכת כזו, כחלק מהעלויות של הקמת בית העסק שלכם. לטווח הארוך, ההחלטה להשתמש במערכת ספרינקלרים יכולה להציל את כל הציוד ואת אנשי הצוות שנמצאים במקום, במקרה של שריפה, כך שאתם תדעו שלקחתם את ההחלטה האחראית והמקצועית הנכונה.

יחד עם זאת, אם בחרתם להתקין מערכות ספרינקלרים בבית העסק, יכול מאוד להיות שתרצו להשקיע זמן ומחשבה בחיפוש אחרי אנשי המקצוע המיומנים והמנוסים ביותר בתחום. הם יאפשרו בחירה של מערכות מן השורה הראשונה, אשר הוכיחו את עצמן בתור מערכות איכותיות שמסוגלות להתמודד עם עוצמת להבות גבוהה במיוחד.

התקנת מערכת מתזים מתקדמת

אל תהססו לפנות למקצוענים בתחום התקנת מתזים לכיבוי אש

הידע המקצועי והיכולת הטכנית של אנשי חברת מיקוד תקשורת ובטחון בע"מ, היא היתרון המשמעותי ביותר בעבודה המשותפת. על אחת כמה וכמה אם חשוב לכם להימנע ממצב של תקלות מסכנות חיים, ואתם רוצים לאפשר לכל מי שנמצא בבית העסק שלכם להרגיש בטוח מפני התרחשות של שריפה.

התקנת ספרינקלרים

כבר כמה וכמה חודשים שאתם מנסים למצוא פתרונות מתקדמים וטכנולוגיים להתמודדות עם סיטואציות של שריפות מסכנות חיים. בית העסק שלכם הוא מקום פעיל ואתם לא רוצים לקחת על עצמכם את האחריות פגיעות בגוף ובנפש, במידה ומתרחש אירוע שריפה מכוון או מקרי. ולכן, יש לפנות לעזרת אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בתחום, כמו אנשי הצוות המקצועיים של חברת מיקוד תקשורת ואבטחה בע"מ, על מנת לקבל ייעוץ שמתאים בדיוק לצרכים שלכם ויכול להציל את כל מי שנמצא בבית העסק. הדרך הכי טובה להתמודד עם החששות, היא על ידי התקנת ספרינקלרים בעזרת אנשי מקצוע, ויצירת סביבת עבודה שעומדת בכל התקנים המקובלים בחוק הישראלי. זוהי האחריות שלכם ואם אתם רוצים להימנע ממצב לא נעים בבית העסק, חשוב לקחת את ההחלטות בהקדם האפשרי ולבחור מערכות ספרינקלרים עוצמתיות במיוחד.

מה חשוב לדעת על עבודות התקנת ספרינקלרים?

כמו כל התקנה של מערכת בטיחות אש אחרת, גם בתהליך העבודה על התקנת ספרינקלרים יש צורך לתת את הדעת על שלושה פרמטרים מרכזיים:

 • כמות הספרינקלרים שאתם מתקינים בתוך בית העסק צריכה להתאים לגודל החלל ולכמות האנשים שיכולים להיכנס בכל רגע נתון אל תוך חלל. במידה ויש מעט מידי ספרינקלרים, האפקט של התזת המים יכול להיות מוגבל וכך יהיה קשה יותר להשתלט על השריפה.
 • ראוי להשקיע זמן ומחשבה בבחירה של מערכת ספרינקלרים אוטומטית. מערכת כזו מסוגלת להשתלט על להבות גבוהות, או להתמודד עם התפתחות של אירוע שריפה עוד לפני שאתם מסוגלים להגיב לאירוע, ובכך להציל חיים במהירות אפשרית.
 • אם אתם לא יודעים איך לבצע את תהליך ההתקנה של מערכת ספרינקלרים, אל תנסו לעשות שום דבר לבדכם. ישנם אנשי מקצוע רבים שמסוגלים לבצע את העבודה בשבילכם, במיוחד אם אתם פונים לחברות מקצועיות בתחום. התקנה לא בטיחותית, יכולה להוביל לפעילות לא תקינה של המערכת וכך לפגוע וכל מי שנמצא בעסק שלכם במצב חירום.

התקנת מערכות ספרינקלרים היא ההחלטה הנכונה לעסק

בסופו של תהליך, התקנת ספרינקלרים היא החלטה אחת קטנה מתוך שורה ארוכה של החלטות בטיחות אותן אתם מבצעים בימיו הראשונים של בית העסק. למרות ההשפעה האדירה על חיי היום יום של העסק, מדובר על מוצר אחד ויחיד. ולכן, רצוי לפנות לעזרת חברה מיומנת ומקצועית כמו מיקוד תקשורת וביטחון בע"מ, כדי לבחור נכון את המוצר שלכם ולצמצם עד כמה שאפשר את ההיתכנות לאירועי אש מסכני חיים.

מערכות ספרינקלרים - מצילות חיים

מערכת מתזים

במשך שנים ארוכות, ההתמודדות עם בעיות בטיחות אש נותרה בגדר תעלומה הקשה, שלא מקבלת את המענה הדרוש. לאחר אסונות רבים מספור וניסיונות רבים מספור לטפל באתגרים הכי קשים של עולם התעשייה והמסחר, הגיחו בשנים האחרונות פתרונות טכנולוגים שמשנים לגמרי את כללי המשחק ומאפשרים סביבת עבודה הרבה יותר בטוחה. נכון להיום, אתם לא צריכים לשבור את הראש על מנת להפוך את בית העסק שלכם למקום בתוך מאש. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לעמוד בסטנדרט התקינה המקובל, להתקין מערכות מתזים איכותיות ולהבטיח שיש לכם מערכות התראה משלימות למקרה של שריפה הודלקה מסכנת חיים בתוך בית העסק. זוהי משימה לאנשי מקצוע מיומנים, ואתם רוצים לעבוד אך ורק עם הצוות המקצועי של חברת מיקוד תקשורת ובטחון בע"מ, בשביל להבטיח שהתנאים המינימליים להתקנת מערכת מתזים איכותית מתקיימים בבית העסק שלכם.

היתרונות של מערכת מתזים לעסק

אף-על-פי שההתקנה של מערכת מתזים לעסק היא בגדר חובה, כדאי לכם להבין מה הם היתרונות של עבודה עם מערכת מתזים לעסק עוד לפני ביצוע ההתקנה הראשונית. על פי רוב, היתרונות מתחלקים לשלושה סוגים מרכזיים:

 1. תחושה ופעילות יום יומית – מבחינת מי שנמצא בתוך בית העסק שלכם במהלך שגרת היומיום, עצם קיומה של מערכת מתזים יוצרת תחושת ביטחון משמעותית במיוחד. כמובן שזה לא אומר שצריך להיות שאננים, וחשוב להעביר הדרכות בטיחות באש אחת לתקופה, אבל יש לכם סטנדרט בסיסי שמשמר את תחושת הביטחון של המבקרים בבית העסק.
 2. זיהוי אוטומטי של אירועים – במידה ואתם מתמודדים עם אירוע שריפה, עוד לפני שאתם יודעים על קיומן של הלהבות, מערכת מתזים מסוגלת לבצע גילוי מהיר של מקור השריפה ולהתריע על האירוע. התהליך מתרחש בצורה אוטומטית ככה שאין צורך לחכות לתגובה של אחד מאנשי הצוות, ואתם יכולים להתרכז בפעולת הפינוי ובהזמנת כוחות הכיבוי.
 3. השגת שליטה באירוע – במקביל לפעולות שלכם, מערכת המתזים מתחילה לשחרר מים בקצב קבוע על מנת לשלוט בגובה הלהבות ואף לנסות לכבות את השריפה, עוד לפני שמגיעים אנשי כוחות הכיבוי.

מתקין ספרינקלרים מקצועי שיענה על הצרכים שלכם

לעיתים רבות יש אפשרות ליצור מערכת מתזים שמתאימה במיוחד לעסק שלכם, על אחת כמה וכמה אם אתם עובדים בתנאים ייחודיים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגדיר את תנאי העבודה הדרושים לכם, אל מול אנשי מקצוע מומחים בתחומם. אנשי חברת מיקוד תקשורת ואבטחה בע"מ, יעשו את הכל כדי לענות על הצורך ולמצוא לכם את המוצר המנצח.

ראו עוד: מיקוד תקשורת וביטחון | טלפייר | מפסקים חכמים | מערכת בית חכם

לתיאום פגישת ייעוץ

  מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

  chevron_left לקבלת ייעוץ ללא עלות