תקן 1928- מערכות כיבוי אש

מיקוד - עומדים בתקן 1220 בהתקנת גלאי העשן שלכם

תקן 1928 תקן 1928 מתייחס למערכות כיבוי אש הכוללות: מערכות מתזים, זקיפים, זרנוקים, מערכות קבועות לריסוס מים, מערכות מים קצף ועוד. התקן קובע את בדיקת תחזוקת מערכות הכיבוי וכיצד יש להתנהג במצב של שריפה. תחזוקת מערכות כיבוי אש במים מבוססות על תקן NFPA 25 אשר אומץ על ידי שרותי הכבאות בישראל. תקן זה מבוצע על […]

תקן 1928

תקן 1928 מתייחס למערכות כיבוי אש הכוללות: מערכות מתזים, זקיפים, זרנוקים, מערכות קבועות לריסוס מים, מערכות מים קצף ועוד. התקן קובע את בדיקת תחזוקת מערכות הכיבוי וכיצד יש להתנהג במצב של שריפה. תחזוקת מערכות כיבוי אש במים מבוססות על תקן NFPA 25 אשר אומץ על ידי שרותי הכבאות בישראל. תקן זה מבוצע על ידי טכנאי חברה מוסמך ומקצועי מטעם מעבדה מורשית.

מהו תקן 1928?

תקן 1928 למערכות כיבוי אש במים הוא תקן אמריקאי משנת 1992. תקן זה קובע את דרישות המינימום לבדיקות ולתחזוקה של מערכות כיבוי אש המבוססות על מים, תוך שהוא מתייחס אך ורק למערכות אלו, וכולל מתזים, זקיפים, זרנוקים, מערכות קבועות לריסוס מים ומערכות מים קצף.

למעשה תקן זה מתייחס לכל מה שקשור למים. תקן 1928 מבוסס ברובו על התקן האמריקאי NFPA 25 ובמהלך השנים נכנסו בו תקנים חדשים, במקביל לתקנים החדשים שנכנסו בתקן האמריקאי וגם אלו אומצו עם הזמן על ידי שרותי הכבאות בישראל.

מה כולל תקן 1928?

תקן 1928 כולל מעבר למתזים ושאר מערכות הריסוס השונות במים קצף. ניתן למצוא בתקן זה גם מפרטים שונים לגבי זרנוקים ומכלולי זרנוקים אטומים הניתנים להשטחה למטרות כיבוי אש, מפרט 308 עבור גלגלון לכיבוי אש כולל התאמתו לתקן 578 זרנוקי גומי למים, התאמת הזרנוק לדרישות התקן, מצמד לחץ לזרנוקים לכיבוי אש ועוד. כלומר, תקן 1928 כולל את כל ההנחיות לתחזוקת מערכות כיבוי אש במים בעת שריפה, כיצד יש לתחזקן, איך להתנהג עמן בעת שריפה, אילו בדיקות כל אחת ממערכות כיבוי האש צריכה לעבור ובאיזו תדירות.

 

> לצפייה בכל השירותים של חברת מיקוד
>> לצפייה בכל התקנים הנתמכים

 

בקרת עמידה בתקן ישראלי 1596

 

תקן אש 1596

בשנים האחרונות יש יותר ויותר בעלי עסקים מוכנים להשקיע המון משאבים על מנת ליצור סביבות עבודה רחבות ידיים, לכמות הולכת וגדלה של אנשי מקצוע ולקוחות. מערכות כיבוי וגילוי אש שונות, מאפשרות ניהול שגרת חיים בטוחה בכל סביבת עבודה באשר היא, במיוחד אם מדובר על חללי עבודה גדולים ומשותפים. לא מדובר רק על דרישה של בעלי הנכסים והמנהלים, אלא גם על הגדרה של מערכות הרגולציה במדינת ישראל, אשר דורשות לקבל רמת בטיחות אש גבוהה, המונעת תאונות מסכנות חיים. ולשם כך, נוצר תקן 1928 של מכון התקנים, אשר מסדיר את פעילות מערכת המתזים בתוך כל חלל פנים גדול. על בסיס הידע והניסיון של אנשי חברת מיקוד תקשורת ובטחון בע"מ, תוכלו ליצור את סביבת העבודה האופטימלית ולאפשר לאנשי הצוות שלכם להרגיש הכי בטוחים שיש, גם בעת התפרצויות של שריפות בחלל הפנים.

האחריות לבדיקת מתזים – על פי תקן 1928

בדיוק כמו שאתם אחראים ליצירת סביבת עבודה בטוחה בכל מה שנוגע למבנה חלל הפנים, האחריות שלכם בתור מנהלי בית העסק היא לעמוד בכל תקני הבטיחות באש, ולמנוע מצב של שריפה מסכנת חיים. אחת הדרכים הכי טובות לעשות את המאמצים למנוע שריפה, תהיה על ידי עמידה בתקן 1928 של מכון התקנים. תקן זה מבקש מכם ליצור את תנאי העבודה המקצועיים והאיכותיים ביותר להתמודדות עם שריפה באמצעות מערכת מתזים, ניתן ליצור תגובה מהירה ויעילה ביותר לעצירת ההתפשטות של להבות אש, במיוחד אם מדובר על חלל סגור ומוגבל. על ידי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת זו, ניתן לפזר כמות קבועה של מים וכך לצמצם בצורה משמעותית את גובה הלהבות ת, עד להגעתם של אנשי כיבוי והצלה למקום העבודה שלכם. כך שאתם לא צריכים לשבור את הראש בניסיון להתמודד עם אירועי שריפה, ויש ברשותכם מערכת שתוכל לבצע את כל העבודה על הצד הטוב ביותר, כדי לאפשר פינוי מהיר של כל אנשי הצוות במשרד.

איש מקצוע מומחה – יעזור לכם לתחזק את המערכת

אם אתם מבינים את החשיבות של בטיחות באש, ורוצים לעשות את הכל על מנת להימנע ממצב של שריפה, סביר מאוד להניח שתרצו לעמוד בתקן 1928, עוד לפני פתיחת בית העסק שלכם. לשם כך, ראוי לפנות לעזרת חברה מקצועית מיומנת בתחום האש, כמו חברת מיקוד תקשורת וביטחון בע"מ, שתוכל ללוות את תהליך ההתקנה של המערכות ולהבטיח עמידה בכל סעיפי התקן.

 

לתיאום פגישת ייעוץ

    מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

    chevron_left לקבלת ייעוץ ללא עלות