תקן 1928- מערכות כיבוי אש

תקן 1928 תקן 1928 מתייחס למערכות כיבוי אש הכוללות: מערכות מתזים, זקיפים, זרנוקים, מערכות קבועות לריסוס מים, מערכות מים קצף ועוד. התקן קובע את בדיקת תחזוקת מערכות הכיבוי וכיצד יש להתנהג במצב של שריפה. תחזוקת מערכות כיבוי אש במים מבוססות על תקן NFPA 25 אשר אומץ על ידי שרותי הכבאות בישראל. תקן זה מבוצע על […]

תקן 1928

תקן 1928 מתייחס למערכות כיבוי אש הכוללות: מערכות מתזים, זקיפים, זרנוקים, מערכות קבועות לריסוס מים, מערכות מים קצף ועוד. התקן קובע את בדיקת תחזוקת מערכות הכיבוי וכיצד יש להתנהג במצב של שריפה. תחזוקת מערכות כיבוי אש במים מבוססות על תקן NFPA 25 אשר אומץ על ידי שרותי הכבאות בישראל. תקן זה מבוצע על ידי טכנאי חברה מוסמך ומקצועי מטעם מעבדה מורשית.

מהו תקן 1928?

תקן 1928 למערכות כיבוי אש במים הוא תקן אמריקאי משנת 1992. תקן זה קובע את דרישות המינימום לבדיקות ולתחזוקה של מערכות כיבוי אש המבוססות על מים, תוך שהוא מתייחס אך ורק למערכות אלו, וכולל מתזים, זקיפים, זרנוקים, מערכות קבועות לריסוס מים ומערכות מים קצף.

למעשה תקן זה מתייחס לכל מה שקשור למים. תקן 1928 מבוסס ברובו על התקן האמריקאי NFPA 25 ובמהלך השנים נכנסו בו תקנים חדשים, במקביל לתקנים החדשים שנכנסו בתקן האמריקאי וגם אלו אומצו עם הזמן על ידי שרותי הכבאות בישראל.

מה כולל תקן 1928?

תקן 1928 כולל מעבר למתזים ושאר מערכות הריסוס השונות במים קצף. ניתן למצוא בתקן זה גם מפרטים שונים לגבי זרנוקים ומכלולי זרנוקים אטומים הניתנים להשטחה למטרות כיבוי אש, מפרט 308 עבור גלגלון לכיבוי אש כולל התאמתו לתקן 578 זרנוקי גומי למים, התאמת הזרנוק לדרישות התקן, מצמד לחץ לזרנוקים לכיבוי אש ועוד. כלומר, תקן 1928 כולל את כל ההנחיות לתחזוקת מערכות כיבוי אש במים בעת שריפה, כיצד יש לתחזקן, איך להתנהג עמן בעת שריפה, אילו בדיקות כל אחת ממערכות כיבוי האש צריכה לעבור ובאיזו תדירות.

 

>> לצפייה בכל השירותים של חברת מיקוד
>> לצפייה בכל התקנים הנתמכים

לתיאום פגישת ייעוץ

מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? לתאום פגישה 1700-502-501

לקבלת ייעוץ ללא עלות